Bal 25, 2019 - Mintys apie darbą    0

Augantį turtą vejasi rūpesčiai

Vaistinių tinklai

“Kartu su Lietuvos farmacijos darbuotojų profesine sąjunga nerimaujame dėl to, kad šalyje mėginama įteisinti valdiškas vaistines. Argumentų ir pasiūlymų ignoravimas bei valdžios atstovų nenoras diskutuoti, kaip toks sprendimas gali paveikti Jūsų profesiją, paskatino kreiptis ir sužinoti Jūsų, mieli vaistinių darbuotojai, nuomonę.”

Labai keistai skambanti išplatinta žinutė ir visiškai neaiškus tos žinutės tikslas – apsaugoti vaistininką ar savo tinklines vaistines nuo papildomos konkurencijos? Ir kam į visą šį reikalą įpainiota profsąjunga? Kas pagrindinis šio skelbimo autorius? Ar tik ne didieji vaistinių tinklai su D. Mikutiene priešakyje? Nuo kada šiems veikėjams parūpo vaistininkas ir jo problemos? 

Ne nuo to galo

Nelabai man suprantamas tas nerimas, kuriuo bandoma prisidengti kreipimosi pradžioje. Mielieji, dėl ko jūs nerimaujate? Ar kad vaistininkai turės didesnį pasirinkimą darbų paieškoje? Ar dėl to, kad valstybinės vaistinės galės pasiūlyti geresnes sąlygas nei siūlote jūs? Ar jūs pergyvenate, kad mus engs ir nesiskaitys? 

Tikriausiai jau neįžengs į rinką blogesnis žaidėjas nei šiuo metu esami. Ir neatsiras didesnių plėšikautojų nei yra dabartiniai. Todėl jeigu nuoširdžiai pergyvenate dėl farmacijos specialistų gerovės, pirmiausiai ką jūs turite padaryti, tai sukurti tokias sąlygas savo darbuotojams, kad jie nesižvalgytų per petį ir neieškotų geriau. O dabar, išplatinote kvailas anketas su dar kvailesniais klausimais. 

Kur jūs buvote ištisus dešimtmečius, kur esate dabar, kai mes šnekame apie įšaldytus atlyginimus, nepanaudotas atostogas ir prievartinius pardavimus? 

Kieno nenoras diskutuoti?

Cituoju:

“Argumentų ir pasiūlymų ignoravimas bei valdžios atstovų nenoras diskutuoti”. 

Šitą sakinį mes galėtume skirti pirmiausiai savo tiesioginiams darbdaviams, kurie yra ir kurti, ir akli daugeliui mūsų prašymų. Jūs rašote apie valdžios ignoravimą jūsų atžvilgiu, o kad mes, farmacininkai, esame ignoruojami kasdieną savo darbdavių, jūs to taip ir nepamatėte. Tik kai pradėjo svilti užpakalis, kai susivokėte, kad jūsų pelnui iškilo grėsmė, staiga prisiminėte įrankį, kurio pagalba bandysite įrodyti, kad valstybinės vaistinės yra blogis.

Anketa

Kaip vertinate siūlymą kurti valdiškas vaistines?

Koks būtų mano atsakymas? Puikus siūlymas! Kodėl turėčiau jam nepritarti? Jeigu šiuo metu mano darbdavys yra puikus žmogus, kuriam rūpi jo darbuotojai ir todėl man saugu dirbti pas jį, aš net nesižvalgysiu kitur. Ir tai, kad atsiras naujų vaistinių, manęs visiškai nejaudins. Nejaudinti turėtų ir jo. Deja, šiai dienai tokių šviesuolių nėra daug, taigi, konkurencingesni veikėjai jam nereikalingi. O mums jie tikrai nepamaišys 🙂


Kokias grėsmes jūs, kaip farmacijos specialistas, įžvelgiate siūlyme kurti valdiškas vaistines?

Aš nevardinsiu atsakymų, tiesiog juos pakomentuosiu. 

Bus gydoma tik pigiausiais vaistais. Nepamirškime, kad įstatymas visiems vienodas, o pigiausiais jau ir dabar privalome prekiauti. Todėl nereikia mėtytis tokiais nepaskaičiuotais argumentais ir gąsdinti mus 😮

Korupcijos galimybė. Na, mums, vaistininkams, užkulisiniai žaidimai neįdomūs, mes neužsiimame korupcija, todėl jokių grėsmių sau, kaip farmacijos specialistui, aš neįžvelgiu – aš dirbu savo darbą, teikiu farmacinę paslaugą žmonėms ir man nesvarbu, valdiškoj ar privačioj vaistinėj aš dirbčiau.

Prastas aptarnavimo lygis. Cha cha cha 😄 MANO APTARNAVIMO LYGIS nekinta nuo to, po kokiu gyvatės ženklu aš bedirbčiau! Šiandien su manim darbdavys nesiskaito, laiko už pardavėją,  normalių darbo sąlygų neužtikrina, bet aš vis tiek su klientais elgiuosi garbingai. Kodėl turėčiau staiga pasikeisti į blogą pusę tik dėl to, kad dirbčiau valstybinėj vaistinėj? Galbūt atvirkščiai, atstovavimas valstybinei vaistinei daugelį priverstų dar labiau pasitempti 🙂

Neužtikrinama farmacinė paslauga. Vėl gi, pasikartosiu, mūsų pareiga – užtikrinti farmacinę paslaugą. Mus tikrina visokie perėjūnai, po to, gal net baudžia, todėl mes visada atliekame savo pareigą.

Iškreipiama rinka. Ar jums neatrodo, kad rinka jau seniai yra iškreipta. Tinklinės vaistinės dygsta kaip grybai po lietaus, todėl jei atsiras dar daugiau (kad ir valstybinių) vaistinių, koks mums skirtumas? Ar taip, ar kitaip, mūsų statusas nekinta.

Neįžvelgiu grėsmių. Aš tikrai neįžvelgiu jokių grėsmių 😉


Ar jūs sutiktumėte dirbti tokio tipo vaistinėje?

Sutikčiau tik jeigu sąlygos ir atlygis būtų toks, koks dabartiniame darbe.

Sutikčiau jeigu atlyginimas būtų didesnis.

Sutikčiau, nes tokioje vaistinėje tikriausiai būtų mažiau farmacinių  reikalavimų ir reikėtų dirbti mažiau.

Nesutikčiau, nebent esamame darbe prarasčiau darbo vietą.

Sutikčiau.

Aš sutikčiau dirbti tokiame darbe, kuriame sąlygos būtų geresnės, nes svarbiausia yra jaustis žmogumi.

Ir ką reiškia farmaciniai reikalavimai? Reikėtų konkretizuoti, ar tai yra etikečių spausdinimas, kainų karpymas, reklamų dėliojimas, lydinčių prekių kišimas, asmeniniai pasiūlymai ir t.t. Jeigu tai yra farmaciniai reikalavimai ir jų būtų mažiau, žinoma, kad aš SU MIELU NORU sutikčiau dirbti tokioje vaistinėje. Tai mano svajonė 😀


SAM deklaruoja, kad valdiškos vaistinės užtikrintų vaistų prieinamumą ir naktimis. Galėdami rinktis, ar sutiktumėte dirbti pamaininį darbą? Darbą naktį, nepertraukiamą darbą.

Sutikčiau, jeigu dėl darbo naktį būtų mokamas didesnis atlyginimas.

Sutikčiau; Nesutikčiau.

Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas, nepriklausomai nuo to, ar vaistinė yra dirbanti naktį, ar ne, ar valdiška ji, ar privati. Tiesiog, prieš pasirašydamas sutartį, tu aptari visas sąlygas ir arba sutinki su jomis, arba ne. Ir kelti paniką dėl to, kad valdiška vaistinė yra siaubas – visiškai nerimta. Naktinės vaistinės – jokia naujiena 🙂


Kodėl, jūsų nuomone, Lietuvoje mėginama kurti valdiškas vaistines?

Gal norima pateikti pavyzdį, kaip galima sąžiningai dirbti, nemulkinant žmonių? Dabar gi, ateini nusipirkti citramono, o išeini su dukart brangesniu citramono analogu, vietnamietiška žvaigždute, vaistažolių arbata nuo migrenos, papildais kraujotakai ir plaukų dažais 🙂 Kuo dabar vaistinių tinklai skiriasi nuo telefoninių sukčių? Ir vieni, ir kiti apgaulės ir manipuliacijų būdų patuština piniginę. Vieniems nurodymus duoda kaliniai, kitiems – darbdaviai, o užduoties įvykdymas priklauso nuo kiekvieno sąžinės.


Kurį iš naujausių reguliavimų, skirtų vaistinėms, jums sudėtingiausia vykdyti ir kuris atrodo labiausiai perteklinis?

Apie tai rašau nuolat – dirbtinis kvito didinimas, kosmetikos planai, reikalavimas parduoti ne tai, kas tikslinga, bet tai, kas firmai naudinga. O iš ministerijos atėję reikalavimai, žinoma, susiję su kompensuojamų vaistų išdavimo tvarka, kuri nuolat keičiasi ir ne visada ją lengva vykdyti, laikantis teisės aktų.

Blogiau nebus

Daugelis kalbintų kolegų nesupranta, kodėl jiems reikia nerimauti? Ir tikrai, jei visi puikiai susitvarkome su savo pareigomis privačiose vaistinėse, kodėl turėtų iškilti sunkumų dirbti valstybinėse vaistinėse?

Nerimauti reikėtų ne dėl valstybinių vaistinių steigimo, o dėl vaistinių tinklų savininkų saviveiklos ir užklasinės veiklos. Ne šioje vietoje reikia pasinaudoti mumis, dirbančiais vaistinėse. Mums labiau galvą skauda dėl algų dydžio, dėl galimybės turėti normalias atostogas, šventes, 15min. pietų pertrauką (ne tik pažymėtą popieriuje), apmokėjimą už kolegų pavadavimus atostogų ir ligos metu. Gal mes galime tikėtis visa tai gauti valstybinėse vaistinėse? Gal ten patekti bus kiekvieno specialisto siekiamybė? 

Kreipiuosi į didžiuosius Lietuvos vaistinių tinklų savininkus:

Jeigu tikrai dirbate sąžiningai Lietuvos žmonėms, mokate visus mokesčius valstybei, atsakingai žiūrite į savo darbuotojus ir juos vertinate, jums tikrai nėra ko bijoti 🙂

O mes ir klientai patys atsirinksime, KAS yra KAS.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!