Bal 28, 2016 - Mintys apie darbą    0

Gera ten, kur mūsų nėra…

Su dideliu susidomėjimu perskaičiau straipsnį apie darbą Anglijos vaistinėje. Supratau esminį dalyką – kad mums iki tokio lygio dar augti ir augti. Ta „angliška” sistema tarnauja ir gydytojams, ir vaistininkams, ir žmonėms. Mūsų darbą Lietuvoje prilyginčiau kaip darbą dideliame turguje. Kam kaip patogiau ir naudingiau, taip tas ir elgiasi ?

Didelė dalis gydytojų vis dar priklausomi nuo vaistų firmų, mes – nuo savo valdžios, o žmonės, užsukantys į vaistines, pamiršta, kur atėjo. Neretai pasitaiko, kad vietoj „laba diena” išgirsti:

„O kiek man šiandieną „nuleisite?”

„Tai man turite pritaikyti didesnę nuolaidą!”

„Kodėl taip daug „lupate? Ir ne gėda?”

ir panašiai. Tokiems atsakau, kad su mielu noru ir dykai atiduočiau, tik kad valgyti kartais norisi ir man ? O kartą atsinešiau savo piniginę ir paklausiau:

„Tai kiek už jus sumokėti, kad pasijustumėte laimingas?”

Tokie akibrokštai daugeliui padeda sugrįžti į realybę.

Taigi, sugrįžkime prie Anglijos. Ten esančios vaistinės jokiu būdu negali aptarnauti klientų, jei nėra vaistininko. Ir jei dėl tam tikrų priežasčių vaistininkui tenka išvykti, vaistinę privalu uždaryti, nes nesant vaistininko pacientų aptarnauti šiukštu neleidžiama.

Anglijoje neįsivaizduojamas dalykas, kad į vaistinę užsukusiam ir nereceptinių vaistų pageidaujančiam įsigyti klientui vaistininkas pasiūlytų ne konkrečiam negalavimui gydyti tinkamiausią preparatą, o vykdytų „iš aukščiau” nuleistus nurodymus parduoti kuo daugiau ir kuo brangesnių preparatų. Šioje šalyje vaistinių tinklų savininkai nedaro jokio poveikio vaistinių darbuotojams dėl vienų ar kitų protegavimo ir panašių dalykų. Labai gaila, bet, deja, aš to neįsivaizduoju Lietuvoje. Lietuvoje farmacijos specialistų (daugumos) atlyginimo dydis priklauso nuo REITINGŲ ir apyvartos, t.y. kuo daugiau ir kuo brangesnių vaistų jis parduoda, tuo didesnės algos gali tikėtis. Anglijoje į tokius rodiklius visiškai neatsižvelgiama. Gali būti išmokamos premijos, bet ne už didesnę apyvartą, o už – nepriekaištingą darbą.

Kalbant apie maisto papildus, tai jie ten – nepaklausūs. Ten nėra įprasta kartu su antibiotikais išrašyti ir vadinamųjų gerųjų bakterijų.

Ir, svarbiausia, vaistų įsigyjama, kai pradeda varginti koks nors sveikatos sutrikimas, o ne dėl to, kad jie parduodami pigiau, taikant dideles nuolaidas. Labai norėčiau, kad mūsų žmonių mąstymas pasikeistų šia linkme. Deja, šiame versle sukasi beprotiškai dideli pinigai, todėl artimiausiu metu tikrai niekas nesikeis ?

Bet būkime optimistai ir pradėkime nuo savo rato žmonių:

  • Švieskimės patys ir švieskime kitus
  • Dažniau pagalvokime prieš pirkdami, ar tikrai reikia
  • Mažiau žavėkimės reklamomis, nes už jas sumokame savo sveikata

Labai skauda širdį, kai jauni, veržlūs, protingi ir jauni specialistai palieka Lietuvą ir išvyksta gaudyti savo laimės paukštės svetur.

Bet labai smagu kažkur perskaityti apie tuos pačius jaunuolius ir pasidžiaugti, kad jie gali dirbti puikiomis sąlygomis, būti vertinami ir skatinami tobulėti, galintys gerai uždirbti ne iš reitingų, o iš savo žinių ir į save įdėto darbo ?

P.S. Kad taip dešimt metų atgal ?, tai ir aš bėgčiau iš tos parduotuvės į tikrą svajonių vaistinę ??

Turite klausimų? Parašykite juos čia!