Lap 22, 2014 - Mintys apie darbą    0

Komentaras apie komentarus

Parašiau nedidelį atvirą laišką apie tai, kaip vaistininkai uždirba reitingų pagalba. Jį išspausdino naujienų portalas Delfi. Straipsnio pavadinimas šiek tiek įžeidė, nes niekada neuždirbinėjau tokiu būdu. Tiesiog norėjau sutelkti visus diskusijai apie šių dienų piktžaizdę, kuri kankina ne vieną tam neabejingą.
Atviravimas su jumis, vaizdžiai tariant, „kasa duobę“ ne vieman sąžiningam farmacininkui. Nes, skaitant tokius straipsnius, mažėja jūsų pasitikėjimas vaistininkais. Visiems jiems darosi sunkiau dirbti vaistinėje, taip pat ir man. Dėl to visų savo kolegų nuoširdžiai atsiprašau.

Bet noriu apibendrinti straipsnį, remiantis jūsų komentarais. Pirmas komentaras yra valstybinės vaistų kontrolės tarnybos darbuotojos. Komentaras yra labai „sausas“, valstybinis, nenukrypstantis nuo įstatymo. Atseit, „mes reikalaujam…„, „vaistinėse privalo būti…„, „vaistininkai privalo vykdyti…“ ir t.t. ir pan. O kaip tas įstatymas veikia, jau niekam neįdomu. Taip, vaistinėse yra monitoriai su vaistų sąrašu, jų kainom. Bet ar jūs visada į juos žiūrite, domitės, kas ten parašyta? Be to, jei vaistinėje yra daugiau žmonių, jūs nenorite užlaikyti eilės, taip pat vaistininkas stengiasi kuo greičiau aptarnauti klientą, nes stovintys eilėje pradeda „maištauti“, kad „kiek galima čia laukti, pirkite ir eikite, nes laukiančių ir sergančių yra ne vienas!“ O jeigu ir žiūrite į tą stebuklingą žydrąjį ekraną, jūs nelabai ką ir suprantate. Nes vaistų pavadinimų yra daug ir daugeliui jie yra visiškai nesuprantami. Aš nenoriu jūsų įžeisti, kad jūs nieko nesuprantate. Visas šias subtilybes gali išmanyti tik sveikatos specialistai, arba žmonės, „neišlendantys“ iš interneto. Ir man, nuėjus į kitų prekių (ne vaistų) parduotuvę, visiškai neįdomūs surašyti nesuprantami pavadinimai ar reklamos, todėl aš ne skaitinėju, o ieškau nusimanančio savo srity specialisto komentaro. Ir juo visiškai pasitikiu (nors gal jis mane ir apgaudinėja dėl jam vienam suprantamų priežasčių). Taip yra ir vaistinėje.
Statykit 2-3-5 ekranus, leiskite reklaminius filmukus. Vis tiek žmonės klaus specialisto, ką jis mano, ką jis geriau pasiūlys. Ir visi farmacininko pasakyti argumentai apie vieną ar kitą prekę, nulems pirkėjo pasirinkimą. Čia buvo mano komentaras į valstybės tarnautojo komentarą.

O dėl jūsų komentarų, tai džiaugiuosi, kad, vis dėlto, didelė dalis žmonių pasitiki vaistininkais. Kaip ir visur, nesąžiningų žmonių pasitaiko. Bet net ir tiems nesąžiningiems, kartais prabyla sąžinė. Manau, kad didelė dalis vaistininkų nesistengia užsidirbti iš kito “ nelaimės“. Ir jei vieną kartą įsiūlė vaistą dėl didesnio reitingo, tai kitą kartą vistiek pasielgs pagal Hipokrato priesaiką. Tiesiog visi mes esam priklausomi nuo savo darbdavių, saugom savo darbo vietą ir tiesiog stengiamės išgyventi.

Dėl pasiūlymo steigti savo vaistinę, tai galiu drąsiai teigti, kad pirmą mėnesį ją „suvalgytų“ koks nors šalia atsidaręs tinklas. Juk vien gero žodžio šiais laikais nepakanka. Kai reikia išgyventi už keliasdešimt litų, žiūri į kainą. Vieniša privati vaistinė niekada negalės gauti vaistų iš didmenininkų tokiom kainom, kokiom gauna „tinklinės“ vaistinės. Ir nuolaidų tokių – nei kompensuojamiems vaistams, nei vaistams, nei papildams negalės pasiūlyti. Kiek užsidarė stiprių privačių vaistinių Panevėžyje, Šiauliuose, Panevėžyje, kurios dirbo ne vienus metus. Visas jas perpirko Euro vaistinė, Camelia ar Gintarinė.

Labai džiaugiuosi, kad kolegos išdrįso patvirtinti, kad daug kas priklauso nuo darbdavio. Kad tu esi niekas savo darbe, kad esi eilinis pardavėjas, galbūt labiausiai tas skaudina mus visus, farmacijos specialistus. Geriausiai vaistinės darbuotojo dienas atspindi šis komentaras:

mano darbas man patinka, bet kai ateina į vaistinę labiau išmanantys už tave, aprėkia, aiškina, varo ant farmacininkų arba laiko tave kvailio vietoj, tai pavargsti. kad ir kaip bebūtų keista 🙂 kokie atsiliepimai apie vaistininkus. stovi kaip kempinė su visų per dieną sugertom emocijom ir dar turi šypsotis. gerai kažkas sakė iš ankstesnių komentarų, kad vaistininkai dirba iš pašaukimo, nes tikrai ne kiekvienas tai patemptų.

Ačiū jam už tai 🙂

Turite klausimų? Parašykite juos čia!