Kov 30, 2023 - Mintys apie darbą    0

Lietuvos fenomenas

Blatas - korupcija

Ar daug matėte kosmetikos, avalynės ar drabužių parduotuvių, kuriose dirbtų vienas pardavėjas-konsultantas? Net ir padėvėtų prekių parduotuvėse nepamatysi vieno darbuotojo. Matyt, šiuose prekybiniuose taškuose yra sunkios ir pavojingos darbo sąlygos, o darbas – reikalaujantis ypatingo atidumo ir begalinės atsakomybės, nes vieno asmens ten darbuotis nepaliekama. O ir savininkai, greičiausiai gerai pelnosi iš tokių prekybų, nes kitaip – juk nesamdytų dviejų – penkių ir daugiau darbuotojų.

Krautuvininkų vargai

Visai kitaip yra su vaistinėmis. Jų savininkai jau priartėjo prie skurdo ribos, todėl nenustoja verkti ir reikalauti iš valdžios įvairių formų kompensacijų savo verslams. Darbuotojų trūksta, jų žvalgosi trečiosiose šalyse, esantiems darbuotojams didesnių nei pardavėjams algų mokėti neišgali. Žodžiu, visiškas krachas 🙄 Ir Konkurencijos tarnyba taip negailestingai pasielgė jų atžvilgiu 🤭 O dar kaip tyčia, tie septyniolika metų taip greitai praskriejo, kad nesuspėjo krautuvininkai savo verslo modelio pritaikyti taip, kaip jis veikia normaliame pasaulyje.

Darbo imitavimas

Sveikatos apsaugos ministerija, įstatymų leidėja, taip pat keliolika metų trypčiojo vietoje, vis atidėliodama vieno straipsnio įsigaliojimą, o seimūnai, sėdėdami savo patogiose kėdėse ne vieną kadenciją (vadinasi per 8-16 metų) taip pat nieko apčiuopiamo nenuveikė vaistinių darbuotojų labui. Keista, kad tokia situacija, kokią dabar turime, neverčia raudonuoti Sveikatos reikalų komiteto pirmininko, kuris tame poste sėdi nežinia kiek metų, bet net per centimetrą nepasistūmėjo į priekį. Kaip prieš keliolika metų, taip ir šiandien jis gieda tą pačią dainelę, kaip rykliai tik nori gero… Ar ne laikas pagalvoti apie tai, kad tokiems “veikliems” žmonėms pats laikas užleisti vietą kitiems, kurių mąstymas dar neapkerpėjęs ir jie pasiruošę TIKRAI dirbti Lietuvos piliečiams, ne tik po Seimo koridorius zujantiems krautuvininkams.

Kas yra vaistinė?

Neatmetu ir tokio varianto, kad p. Matulas ir kitos personos, tarnaujančios krautuvininkams ir jų asociacijoms (bet ne žmonėms) net nežino, kuo skiriasi parduotuvė nuo vaistinės. O ir iš kur jiems žinoti, jeigu krautuvininkai pasistengė vaistines ir jų darbuotojus prilyginti parduotuvėms ir pardavėjams. Tik kodėl užmiršo, kad parduotuvėse dirba komanda? Nejau, jų protu, vaistinėse turi būti kitaip?

Galbūt, pasiklydę tarp savo kitų vaikų (norfų, maximų), jie pamiršo, kad vaistinė – tai vieta, kur žmonės ne duoną ir batus perka. Vaistinėje vykdoma farmacinė veikla, apimanti vaistų įsigijimą, laikymą, pardavimą, išdavimą gyventojams, farmacinių paslaugų teikimą, gamybinių vaistų gamybą, kontrolę, išdavimą, farmacinę rūpybą, senų vaistų iš gyventojų priėmimą, jų saugojimą, registravimą, pridavimą naikinimui, receptų saugojimą, naikinimą, falsifikuotų vaistų kontrolę, vakcinaciją ir daugelį kitų ne visų akiai matomų darbų…

Klausimų nekilo

Mus, dirbančius mūšio lauke ir žinančius, kaip iš tikrųjų viskas vyksta, kontroliuoja kontoros žiurkės, vidutiniškai išlaikiusios egzaminus ir svajote svajojančios, kaip dar galima būtų sutaupyti kitų sąskaita. Apgailėtina! Kaip ir apgailėtina dėl to, kad nei valdžios atstovai, nei Matulas, nei krautuvininkai nei karto nesumąstė paklausti pačių vaistinių darbuotojų, ko JIE norėtų, kaip JIEMS būtų geriau, ką JIE gali pasiūlyti iš savo patirties, kad darbas vaistinėje vyktų visavertiškai ir pilnu pajėgumu 😲

Kur kas naudingiau yra atseikėti įtakingiems veikėjams, priiminėjantiems įstatymų pataisais, nes vėliau iš to ateis finansinė nauda.

Nepamatuojami darbai

Ten, kur nėra teisingumo, nėra ir laisvės, o kur nėra laisvės, ten nėra ir teisingumo.

Nesuprantu ir vargu, ar kada suprasiu, kodėl Eurokos ar Drogo parduotuvėse vienu metu dirba 4 – 5 darbuotojai, o vaistinėje krautuvininkai neišgali sutalpinti dviejų specialistų? Gal pramoninių prekių parduotuvėse lankosi daug narkomanų, vagių, nestabilios psichikos asmenų, atviromis TBC formomis sergančiųjų? Gal avalynės salonuose skiepijami žmonės? O prabangių prekių salonuose matuojamas kraujo spaudimas, tikrinama rega 🧐 Gal tikrai, vaistinėse nėra ką veikti? Tik kodėl tada po darbo pamainos vos kojas velkame ir šnekėti nelabai norime 🤯😤

Čia Lietuva, čia lietūs lyja…

Turite klausimų? Parašykite juos čia!