Bir 22, 2023 - Mintys apie darbą    0

Mėtinis dūmas 🚬

Cigaretė

Ir versle, ir valdžioje veikia nekintamas dėsnis: žodžiai yra žodžiai, aiškinimai yra aiškinimai, pažadai yra pažadai. Vien rezultatas yra tikrovė

Kuo toliau, vis labiau susimąstau, kaip įvardinti vietą, kurioje aš dirbu 🤔 Pirmuosius savo darbo metus užtikrintai leidau vaistinėje. Vėliau gi, vieta panašėjo į eilinę parduotuvę: “Ar turite autobuso talonėlių? O nuolatinį?”, “Klijų pieštukinių neturite?”, “Gal plastilino turite?”.

Kažkuriuo gyvenimo tarpsniu jaučiausi tarsi turguje: “Ar nuleisite kainą?”, “Ką šiandien išparduodate?”,“Po kiek šitie? Daugokai. Gal nuderėsiu?”, “Svolačiai, jūs, vagys! Už kampo kiti pigiau pardavinėja!”

Toliau sekė paslaugų sektorius: “Iškeiskite 500 EUR. Tai gal bent 200 pasmulkinsite?”,“Įdėkite į telefoną SIM kortelę”,“Padarykite dokumento kopiją” ,“Iškvieskite taksi”, “Sureguliuokite klausos aparatą”, “Ar pas jus galima prasidurti ausis?”.

Buvo ir pirmos pagalbos skyrius: “Ištraukite man erkę!”, “Suleiskite vaistus”, “Sutvarstykite žaizdą”, “Įlašinkite į akis lašiukus.”

Ne paslaptis, kad užėjus į vaistinę, kartais į akis pirmiausia krinta ne vaistai, o kvepalai, lūpų dažai ir blakstienų tušas, todėl ši vieta panaši ir į Drogą, Eurokosą ar Kristianą 😎

Protingieji Seimo kurmiai, matyt, įvertinę neišnaudotas vaistinės galimybes ir aukštą aptarnavimo kokybę, sumąstė, jog vaistinė – tai TA VIETA, KURIOJE BŪTŲ SAUGU ĮSIGYTI IR ELEKTRONINES CIGARETES. Pagal seną apibrėžimą, vaistinėje yra vykdoma farmacinė veikla, kuri apima vaistinių preparatų įsigijimą, laikymą, pardavimą/išdavimą galutiniam vartotojui, farmacinių paslaugų teikimą, ekstemporalių vaistų gamybą, jų gamybos kontrolę, farmacinę rūpybą.

Taigi, kuriai veiklai būtų priskirta prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir jų užpildais? Galbūt, ekstemporalių vaistų gamybai ir kontrolei? Gamybinė vaistinė sukurs gydomąjį skystį, na, tokį, kurį užtraukus vieną kartą, antro jau nesinorėtų, analitikai jį patikrins ir vaistinės paleis į prekybą. Prieš tai dar supažindins gydytojus su skysčio sudėtimi, kad jie galėtų receptus išrašyti. Valio 👏 Valdžia patenkinta, kad nukirto drakonui galvą, krautuvininkai – padidėjusia apyvarta ir pelnu, o visi kiti… Bet argi Lietuvoje svarbūs VISI KITI?

Skaityti daugiau: Mėtinis dūmas 🚬

Tiesa, kaip žinia, vaistinėse be vaistų, yra ir visokių kitokių prekių. Jeigu prekiaujame blakstienų tušu, tai kodėl negalime krautuvininkų kišenių papildyti pardavinėdami cigaretes? Kaip minėjo buvęs sveikatos ministras, “Jeigu žmogus nori mesti rūkyti, galime jam padėti”. Ir ta pagalba greičiausiai ir saugiausiai  pasirūpins vaistinė. Bet yra žmonių, kurie nori ir gerti mesti, ir narkotikus nustoti vartoti. Nejaugi visas šalies problemas spręs vaistinės? Žinoma, vaistininkai viską gali ir viską sugeba. Ir kantrybės jie turi nemažai. Beje, ir laiko – į valias. Dar viena nauja tvarka, dar vienas naujas registracijos žurnalas, dar viena niša tikrintojams. Tikriausiai, ir slaptiems pirkėjams. 

Įdomi pas mus politika – kažkam sumąsčius, iš degalinių dingo silpnieji alkoholiniai gėrimai – tikėtasi sumažinti geriančiųjų skaičių 😲 Tada dėjosi dar įdomesni dalykai – vaistai nugulė degalinių ir parduotuvių lentynose. Nors tikslas buvo – mažinti vaistų vartojimą, jis buvo (ir yra) dar labiau skatinamas. Dabar – parduotuvių ir degalinių prekę norima įteisinti vaistinėse. Degalinėje ar kaimo parduotuvėje niekam nerūpi, kaip turi būti laikomi vaistai, kokios tvarkos reikia laikytis juos parduodant. Vaistinėje – per padidinamąjį stiklą stebima, kiek, ko ir kam pardavei 🕵️‍♂️ Matyt, todėl ir norima čia sutelkti visas įmanomas veiklas 🎰

Ar ne laikas viską surikiuoti į savo vietas, vadovaujantis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais  🧐

Turite klausimų? Parašykite juos čia!