Rgp 3, 2017 - Mintys apie darbą    0

Viltis miršta paskutinė

Ciceronas kažkada sakė:

Nereikia tikėti viskuo, ką girdime.

Ir jis buvo teisus. Daugelis iš mūsų tikėjo, kad vaistai nuo liepos mėnesio atpigs. Nes apie tai buvo šnekama ne mėnesį, ir ne du. Kai pirkėjai vaistinėje užduodavo klausimą šia tema, laukdavo mūsų patvirtinančio atsakymo. O mes jiems sakėme:

Nebūkite naivūs, čia juk Lietuva. Gal kažkas atpigs, bet tada būtinai kažkas ir pabrangs ? Nemokamas būna tik sūris pelėkautuose ?

Kaip jau ir rašiau anksčiau, vieni vaistai pigo, kiti – brango, taip ir turėjo būti. Įdomiausia buvo tai, kad vaistinės panaikino savo taikytas nuolaidas, ir tuomet, nors valstybė ir atpigino tą vaistą, jo kaina liko aukštesnė, nei buvo iki liepos mėnesio. Jeigu už vaistą anksčiau reikėjo primokėti 4€ , o vaistinė taikydavo dar savo nuolaidą 2€, tai klientas galutinai sumokėdavo 2€. O dabar – valstybė sumažino vaisto kainą 1€, reiškia reikia primokėti ne 4, o 3€, bet vaistinės nusprendė netaikyti savo nuolaidų, pirkėjas turi sumokėti 3€. Paprasta matematika: valstybė atpigino, vaistinės žiūri savo interesų, o ligonis moka ? Matyt, nebuvo įvertintos ankstesnės vaistinių pastangos prisidėti prie žmonių gerovės. Vaistinių taikytos nuolaidos ministerijai atrodė kaip savaime suprantamas dalykas, pastovus ir nekintantis per amžius. Deja. Žinoma, praėjus kelioms savaitėms, vaistinių tinklai peržiūrėjo savo galimybes ir tam tikroms ligoms gydyti skirtus vaistus kompensavo, tik ar ilgam? To niekas nežino.

Yra ir kitokių įdomybių. Tik jos dar iš žiemos – pavasario kolekcijos ? Bet vis tiek vertos dėmesio.

Šių metų vasario mėn. pabaigoje vieno modelio kraujospūdžio aparatas (šveicarų gamintojo) XXX vaistinėje kainavo 60,34 €. Kadangi vyko akcija – atrakcija, galėjote jį įsigyti už 48,27 €. Naujas sezonas atneša ne tik naujus modelius, bet ir naujas kainas. Taigi, to pačio gamintojo ir to pačio modelio kraujospūdžio aparatas gegužės mėn. pradžioje jau kainuoja 61,87 €. Beje, modelis – senas, net dėžutė ta pati. Tas 1,5 € nieko tragiško, jei ne gegužės antroj pusėj staiga kaina (ne modelis) keičiasi į 71,87 €. Aišku, turite pasirinkimą palakstyti po vaistines ir pasiieškoti pigiausio varianto, nes šis cirko numeris gimė, pirmiausiai, gamintojų galvose, todėl visi aparatai nepabrango per vieną dieną visur. Seniems likučiams nauja kaina negaliojo. Galbūt, kažkiek situacija pasinaudojo ir vaistinių komersantai, pridėdami eurą kitą ir iš savo pusės. O gamintojo komentaras buvo trumpas:

Mūsų aparatai savo kokybe nenusileidžia japonų gamintojams, o kai kurie modeliai ir lenkia, bet kainos, kažkodėl, skiriasi ne viena dešimtim eurų. Tai kodėl turime pardavinėti gerą daiktą už mažą kainą? Atėjo laikas kelti kainas ir mums.

Va tau ir politika! Panašiai atsitiko ir su termometrais. Vieno modelio kaina buvo 4,39 €. Tada atėjo akcijų metas ir gavosi taip: 4,99 € (nauja kaina) minus 10%, pirkite už gerą kainą – 4,49 €! Tai čia jau visai kaip „Akropolyje” per ” Jamam” dienas – galutinė akcinė kaina stebuklingai tampa didesnė už praėjusio mėnesio kainą be nuolaidos ? Ir mes visi norime, kad kuo mažiau Lietuvos piliečių bėgtų laimės ieškoti svetur… Bet akivaizdžiu mulkinimu juk žmonių nesustabdysi!

Tikėkimės, kad kažkam gyvenimas pagerės iš šių naujų pasikeitimų. Na, pavyzdžiui, kad ir vaistininkams. Juk jeigu vaistinių tinklai nusprendė sumažinti anksčiau taikytas nuolaidas vaistams ar jas visai panaikinti daugeliui vaistų grupių, tai gal šiuos pinigėlius paskirs savo „mylimų” darbuotojų algų kėlimui? Juk gyvenime turi būti pusiausvyra: kažkam atėmė, kažkam pridėjo, pas kažką – juodas periodas, pas kažką – baltas…

Kuprių šalyje turi arba pavirsti kupriumi, arba vaidinti kuprotą

– G. de Mopasanas

Turite klausimų? Parašykite juos čia!