Lap 12, 2015 - Pažinkime ligą    0

Gripas

GripasDažniausiai jis prasideda „nekaltai” – gerklės skausmais, karščiavimu ir kosuliu. Todėl net patyręs gydytojas, jei tik tuo metu nesiaučia gripo epidemija, dažniausiai nenustato tikslios diagnozės. Deja, gripas nustatomas tik tada, kai bedra ligonio savijauta jau gerokai pašlijusi, kai jam pradeda skaudėti nugaros ir kojų raumenis, sąnarius ir akis.

Didžioji dalis gripo priepuolių, kaip ir peršalimas, per 7-9 dienas praeina savaime.

Tikrąjį gripą, kaip ir įprastinį peršalimą, sukelia virusai. Yra trys pagrindiniai tipai, kurie žymimi didžiosiomis raidėmis A, B ir C.

Nuo tikrojo gripo nėra efektyvių vaistų. Gydyti galime tik jo simptomus. Todėl labai svarbu:

1. Kol temperatūra nemažėja, būtina gulėti lovoje!
2. Sveikstant reikia vengti fizinių krūvių!

Jei nesilaikysime šių dviejų taisyklių, galime sulaukti rimtų komplikacijų 😕 Viena iš rimčiausių – plaučių uždegimas. Kai organizmas nusilpęs, plaučių uždegimas labai pavojingas ir jis reiškia ilgą gulėjimą ligos patale.

Yra du būdai, padedantys išvengti gripo.

Prasidėjus gripo epidemijai, reikia vengti žmonių susibūrimų.

Antrasis būdas – skiepai nuo gripo. Tą reikia padaryti dar rudenį.

Gripo virusas kas pora metų keičia savo pavidalą. Vakcinos, sukurtos kovai su senuoju šios ligos sukėlėju, jau nebeapsaugo. Tačiau tyrėjai tą žino. Jei jie pastebi, kad viruso pavidalas yra pasikeitęs, iš karto praneša apie tai vakcinų gamintojams.

Susirgus gripu, gydomės temperatūrą mažinančiais vaistais.

Esant kosuliui – rekomenduojama vartoti atsikosėjimą lengvinančius preparatus.

Esant slogai – rekomenduojami nosies praplovimai natūraliai druskingesniu vandeniu. Jis ne tik valo ir drėkina nosies gleivinę, bet ir mažina gleivinės paburkimą.

Ir vartoti kuo daugiau skysčių ❗

Tam tikrais atvejais gydytojai gali paskirti antivirusinius vaistus. Kad šie vaistai būtų efektyvūs, reikia kuo anksčiau pradėti juos vartoti, kai tik pasireiškia pirmieji ligos simptomai.

Vaistinės prekiauja šiais preparatais. Tai – Relenza, Tamiflu. Vaistai – receptiniai.

Bet geriau mums jų neprireiktų 😉

Turite klausimų? Parašykite juos čia!