Bal 9, 2015 - Pažinkime ligą    12

Karpos

Karpa

Artėja vasara, daugėja atviro kūno, todėl, savaime suprantama, neišeis paslėpti nuo kitų akių to, ko nenorėtume, kad matytų svetimi.

Šį kartą parašysiu, kaip reikėtų pabandyti kovoti su karpomis.

Karpos yra įprasta, bet nemaloni odos liga. Tai maži gėrybiniai odos augliukai, kurie išauga įvairių formų. Dažniausiai karpos vystosi lėtai, be aiškios tvarkos. Jomis galima užsikrėsti, bet jos gali išnykti ir savaime.

Karpų gali būti kelių rūšių: paprastosios, plokščiosios, padų, genitalijų.

Palankios sąlygos joms atsirasti yra sausa oda, padidėjęs prakaitavimas, sutrikusi kraujotaka.

Karpos išvaizda priklauso nuo vietos, kur ji yra. Dažniausiai paprastosios karpos atsiranda ant pirštų, plaštakų nugarinių paviršių, ant alkūnių, kelių, bet gali atsirasti ir kitur. Jos kartais būna skausmingos (ant padų), einant gali sukelti spaudimą (ant padų), gali pradėti kraujuoti dėl pažeidimo.

Bet pagrindinis nemalonumas yra tai, kad karpos trikdo žmones dėl išvaizdos, nes jos neretai atsiranda gerai matomose vietose 🙁

Be to, yra nemaža galimybė užkrėsti kitus, todėl šalia esantys gali pradėti vengti kontakto su jumis.

Karpos gydomos tiek konservatyviai, tiek radikaliai. Vietiškai karpas veikia salicilo ir kitos rūgštys. Jos tirpina raginį odos sluoksnį ir skatina jo nusisluoksniavimą.

Radikaliems gydymo būdams priklauso gydymas skystu azotu, taip pat išdeginimas elektra, karpos pašalinimas lazeriu ar chirurginiu būdu. Deja, šie metodai negarantuoja, kad karpa neatsinaujins. Kaip, beje, ir kiti būdai. Bet bandyti reikia, o kaip tai darysite, priklausys tik nuo jūsų pačių 🙂

Populiariausia vaistinėje prekė karpų gydymui yra rusiška priemonė SUPERČISTOTEL . Kaina – keli eurai, todėl yra perkamiausia prekė. Taip pat ugniažolės preparatas GORNIJ ČISTOTEL. Taip pat nebrangi priemonė.

WARTNER ( 18 aplikacijų ). Veikia šaldymo principu, pakanka 18 gydymo kartų. Kaina – apie 20 eurų.

WARTNER pieštukas. Vartojimas – 4 dienas po kelis kartus dienoj. Kaina – apie 14 eurų.

WARTNER pėdų karpoms ( 12 vnt ). Kaina – apie 18 eurų.

ACETOCAUSTIN skystis. Kaina – apie 12 eurų. Jis tikrai yra efektyvus preparatas. Neveltui jo aprašyme yra įspėjimas, kad tirpalas yra labai ėdus!

Jis tikrai yra labai ėdus 🙂 . Ir vartoti jį reikia labai atsargiai. Aplink karpą aptepti riebiu tepalu ar kremu ir tik tada patepti karpą labai nedideliu kiekiu skysčio. Buteliuke jo yra tik 0,5 ml, bet su esamu kiekiu išnaikinsite nemažai karpų.

Išbandžiau asmeniškai ugniažolės preparatą, Wartner ir Acetocaustin. Kadangi ugniažolė nepadėjo, pirkau Acetocaustiną. Tikrai netikėjau, kad per vieną kartą taip puikiai pavyks atsikratyti nepageidaujamo darinio, bet odos nudeginimo aplink karpą išvengti nepavyko. Sekantį kartą elgiausi atsargiau 🙂

Po kelerių metų vėl kažkam iš saviškių atsirado naujų karpų. Tada pirkau Wartner. Naudojimas – sudėtingesnis, gal net vieną aplikatorių ir sugadinau, be to, procedūrą reikėjo kartoti, nes karpa iš karto neišnyko. Tada nutariau vėl grįžti prie ACETOCAUSTIN    („nemesk kelio dėl takelio“ – sako lietuviška patarlė). Ir vėl užteko vieno vienintelio karto, lašeliuko skysčio. Tik karpą, esančią ant pado gydėme per du kartus (po dviejų savaičių tiesiog pakartojome procedūrą).

Bet vėl nudeginau aplink karpą esančią sveiką odą  🙁

Senoje vaistų knygoje radau receptą, pagal kurį taip pat galima išnaikinti karpas. Manau, kad būtų žymiai pigiau, nes visi šie stebuklai tikrai nemažai kainuoja.

Gal reikėtų pabandyti nueiti į gamybinę vaistinę ir pasidomėti, ar tai įmanoma 🙂

Arba galėtų kas nors iš farmacininkų, dirbančių gamyboje parašyti, ar yra šių medžiagų šiandieną gamyboje 🙂

 

Rp.: Ac. Salicylici 2,0

Ac. Acetici 18,0

Collodii elastici 20,0

M.D.S. Išoriniam karpų gydymui

 

Sėkmės pasirenkant ir besigydant!

 

Viso komentarų: 12

 • Kažkada turėjau karpų labai daug: ir ant rankų ir ant kojų. Viena ant rankos vis kliūdavo, tai buvo aplink ją oda įplyšus ir kraujavo. Tai susinervinęs aš ją su žirklėmis suspaudžiau ir išroviau, ir ji jau neataugo. Vėliau taip pat išroviau dar vieną nuo kitos rankos (berods ji pati pirmoji mano karpa buvo). Skaudėjo abu kartus baisiai, ir kraujas ilgai bėgo, nekrešėjo. Bet išrovus antrąją visos kitos karpos per kelias savaites pačios išnyko… Gal, kaip sakoma, motininę išroviau 😀

  • Man buvo beveik tas pats. Vaikystėje ant rankų turėjau daug karpų. Kuo tik tėvai negydė, niekas nepadėjo. Vieną kartą netyčia savo didžiausią karpą įpjoviau taip, kad beveik nusipjoviau. Po to dingo ir ta didžioji karpa, ir visos kitos karpos.

  • Ir man taip buvo 🙂

   Ir aš vaikystėje turėjau vienu metu daug karpų, kol vienos, pačios bjauriausios ir labiausiai matomos nepradėjau rakinėti. Pasidarbavau iš peties – pasidarė didelė pūliuojanti žaizda. Vienu metu net nejuokais išsigandau, kad ranka nenukristų, bet viskas baigėsi laimingai ir po tos žaizdos užgijimo, visos karpos išnyko 🙂

   Turbūt senelių šnekose apie motinines karpas yra tiesos.

 • O, žinau tą receptą. Teko pačiai pacientams rašyti. Sako, kad padeda, tik žaidimas lėtas. Ir jei karpos šalinamos su atsluoksniuojančiais tirpalais, tada tą negyvą odą pašalinti reikia, paprasčiausia apkarpant su žirklutėmis.

  Skystu azotu šalinant yra skausminga ir irgi aplinkiniai audiniai nušaldomi. Užtai kainuoja mažai. Bet po to vis tiek susidariusi pūslę reikia iškarpyti. Jei pūslė nesusidaro, tada pažeistą vietą mirkyti.

 • Aš esu išsinaikinusi kelias nedideles karpas ant veido liaudišku metodu. Degtuko galvutę pamirkius į actą patepti karpą, taip vis pateplioti kelis kartus per dieną ir maždaug trečią dieną užsideda šašelis, kuris dar po poros dienų nukrinta ir karpos nelieka. Bet turbūt šis metodas tinka nedidelėms karpoms ir aišku reikia netingėti vis pateplioti, tačiau nieko nekainuoja, nes turbūt visi namuose turime degtukų ir acto :))

 • Gal ka patarsite nuo genitaliju karpu?

  • Kaip vaistininkas galiu parekomenduoti vaistą Wartec 5mg/ml. Tik kaina jo yra ne maža – apie 32 eurus. Kiek man žinoma, tikrai efektyvus 🙂

   Kiti šalinimo būdai yra lazeriu arba skystu azotu.

 • O ką manote ar efektyvus karpos gydymas lazeriu? Esu girdėjusi nemažai gerų atsiliepimų, todėl vis mąstau išbandyti.

  • Kiek girdėjau žmonių atsiliepimų, tai po šios procedūros karpos atsinaujino. Bent jau man taip teigė klientai. Aš karpas sėkmingai išnaikinau su Acetocaustin skysčiu ?

 • Turiu taip pat tokią bėdelę. Ant veido ties lūpomis, pakraščiuose abejose pusėse yra tokie guzeliai iškyle. Nežinau tai karpos ar ne, bet jie minkšti.Ir labai ydomiai reguoja kai būna šilta ar šalta tada jie išryškėja, o kartais išvis nesimato atrodo lyg nieko nebūtų. labai norėčiau panaikint. Gal žinote kokių tepaliukų? Nes tikrai labai negražiai atrodo.. 🙁

  • Pirmiausiai reikia tiksliai nustatyti, kas tai per darinys. Jeigu tai tikrai karpos – naudoti karpoms skirtus preparatus. Bet gal ten herpes virusas arba vidiniai odos dariniai. Reikėtų kreiptis pas odos ligų specialistą diagnozės patvirtinimui

 • Vilniaus universiteto vaistine toki gamina. Geras. Kaina 3-4 Eur

Turite klausimų? Parašykite juos čia!