Vas 19, 2015 - Pažinkime ligą    3

Žaizdų gydymas

Pleistras
Kartais žmonės eina į vaistinę dėl menkiausių žaizdelių ar įbrėžimų, tačiau būna ir taip, kad niekur nesikreipia, nors jau prasidėjęs rimtas odos ir gilesnių jos vietų uždegiminis procesas. Pabandysiu trumpai aprašyti, kaip reikėtų pasirūpinti žaizdomis.

Pirmiausia, jei odos sužeidimas įvyko prieš kelias dienas, žaizda didelė, jos kraštai paraudę, žaizda šlapiuoja ar pūliuoja, patarčiau kreiptis į gydytoją, nes antiseptiko ar hidrogelio gali jau neužtekti, o reikės antibiotinio tepalo, kuris parsiduoda su receptu ar, šiaip, kokios chirurginės intervencijos.

Jei žaizda yra paviršinė (įpjovimas, nubrozdinimas, nutrynimas, nedidelis nudegimas), galima bandyti gydytis patiems. Vaistinėje jums reikėtų nusipirkti fiziologinio skysčio kraujo ar nešvarumų pašalinimui, dezinfekuojančio tirpalo (jodas, Betadinas, Asept ar pan.) žaizdos kraštams patepti. Svarbu, kad dezinfekuojančios medžiagos nepatektų į žaizdos vidų, nes tai toksiškai veikia audinius, sukelia skausmą bei lėtinį žaizdų gijimą.

Antibakteriškai veikiančius preparatus reikėtų naudoti tik tada, kai yra akivaizdžių infekcijos požymių.

Jei žaizda gausiai kraujuoja, pirmiausiai reikia sustabdyti kraujavimą, ant žaizdos uždedant spaudžiamą tvarstį.

Esant nedideliems nudegimams, pirmiausiai reikia plauti fiziologiniu skysčiu, vėliau tepti hidrogeliais arba gydyti hidrokoloidiniais tvarsčiais, pleistrais. Jie puikiai atstato pažeistą odą, yra saugūs ir patogūs naudoti. Tik ne jokie šaltalankių ar kitokie aliejai ir sviestas!!!

Labai puikus vaistas yra Sulfargino tepalas, deja, receptinis. Bet jeigu jo reikia, vadinasi ir žaizda yra rimtesnė, todėl pateksite pas gydytoją, o jis pats matys, ar rašyt receptą, ar išsiversite ir be jo 🙂

Iš nereceptinių vaistų galiu paminėti Betadino tirpalą, Betadino tepalą, Fenistil gelį žaizdoms (nesumaišykite su Fenistil priešalerginiu nuo vabzdžių įkandimo, nes tai du skirtingi vaistai), Curiosin gelį, Bionect kremą, ArgoSept gelį. Visi jie tinka žaizdų priežiūrai, tik yra nepigūs 🙁 . Bet, sveikata – brangiausias turtas, todėl netaupykime jos sąskaita, nes yra toks posakis: pigiau gali kainuoti brangiau.

Jei patino kelias dienas namų sąlygomis gydomos žaizdos aplinkiniai audiniai, jie paraudo, atsirado blogo kvapo išskyrų ar pūlių, pakilo kūno temperatūra, atsirado įvairių alerginių reakcijų – būtina kreiptis į gydytoją.

Jei sergate lėtinėmis ligomis (cukriniu diabetu, kraujotakos nepakankamumu) ar esate alergiškas, visada kreipkitės į gydytoją.

Taip pat, jei žaizda didelė, gili, kastinė, šautinė – būtinas kvalifikuotas pirminis chirurginis žaizdos gydymas.

Atsiminkite, kad esant didelėms, kraujuojančioms žaizdoms, gali išsivystyti šokas, ūmi mažakraujystė, sutrikti vidaus organų funkcijos ir vaistininkas nesugebės jums padėti ( mes irgi, pasirodo, ne visagaliai 🙂 )

Netinkamai prižiūrint žaizdą, nesilaikant aseptikos taisyklių, gali kilti bakterinių komplikacijų, kurios kartais tampa net sepsio priežastimi!

Labai tikiuosi, kad su jumis taip neatsitiks 🙂

Viso komentarų: 3

  • Informatyvus straipsnis su naudinga info. Dar ne kartą yra tekę skaityti, kad bioptron alternatyva žaizdų gydymui labai tinkama.

    • Mūsų šeima taip pat naudoja Bioptron aparatą. Bet kol kas juo teko gydyti tik slogą, gerklės ir ausies skausmą 🙂

  • Dėkui už straipsnį, tikrai pravers 🙂

Turite klausimų? Parašykite juos čia!