Gru 21, 2014 - Skaitytojams pageidaujant    0

Kaip išsilaisviti iš pagirių? (N-18)

N-18

Artėja žiemos šventės ir mūsų, daugiau ar mažiau, visų laukia nukrauti stalai maisto, taip pat ir gėrimų 🙂 . Beje, ne tik gaiviųjų…
Tikrai nerašysiu, kaip palengvinti virškinimą, nes nemanau, kad tabletė išgelbės jūsų pilną, prikimštą pilvą 🙂

Geriau palinkėsiu valgyti dažniau, bet – po truputį, ir, žinoma, saikingai. Aišku, nemanau, kad daugeliui pavyks laikytis tokio maitinimosi režimo, nes ir man nelabai pavyksta:)

Jei jau kam nors tikrai neišeina apsieti be vaistų, tai turėkite kišenėje Mezym ar Panzynorm tab. (tai yra vaistai). Mezym pirkite stipresnį, 20 000 v.v., nes su 10 000 nėra ką veikti po sočių pietų. Be to, bus pigiau, nes Mezym 20 000 yra didelėj pakuotėj, taip kad jums 10 tab. kainuos ne tiek ir daug. O Panzynorm ir taip yra 20 000 v.v. ir jam dažnai vyksta akcijos, tai pat ir šiuo metu, todėl jums turi kainuoti iki 8 litų. Taip pat galite turėti anglies tablečių. Jos pigios ir veiksmingos apsinuodijimo ar nevirškinimo atveju. Gerkite iš karto 4-5 tab., geriausia įmetus į šaukštą vandens, kad išeitų angliarūgštė.

O dabar rimčiau. Ne man mokyti ir patarinėti, kiek kas turi išgerti, ar visai negerti. Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimo laisvė ir asmeninis reikalas. Kaip vaistininkas, aš galiu jums tik šiek tiek patarti tada, kai jau tikrai jaučiatės ne kaip 🙁

Liaudies išmintis sako: „Savo saiką žinau – nukritau ir pakanka”. Na, gerai, sutinku, būna ir taip. Bet kai nukrenti, vis tiek reikia atsikelti 🙂 . Tada mano patarimai „besikeliantiems”:

1. Pirmiausia, tai jūs turėjote gerai išsimiegoti prieš besikeliant.
2. Šaltas dušas padės jums atsigauti.
3. Tada jums reikia atstatyti elektrolitų kiekį organizme, kad taip „nespurdėtų” širdis. Nusipirkite mineralinio vandens „Vytautas”. Jame yra nemažas jums reikalingų druskų kiekis. Beje, labiau tiktų išsigazavęs, kad mažiau dirgintų jūsų „įaudrintą” skrandį 🙂
4. Galima gerti imbierinę arbatą su citrina. Ir šiaip – kuo daugiau skysčių tą dieną, žinoma, susilaikant nuo stipresnių 🙂 . Imbieras slopina pykinimą ir galvos svaigimą, o citrina „parūgština” jūsų organizmą, kuris nuo alkoholio pertekliaus tapo per daug šarminis.
5. Reiktų neužmiršti pavalgyti, kad atstatytumėt normalią skrandžio veiklą. Suprantu, kad kartais net pažvelgt nesinori į maistą, bet sriuba gal jus ir sugundytų. Nebūtinai rūgščių kopūstų, gali būti ir agurkinė, ir šiaip, sultinys.
6. Svarbu yra ir per šventes išgertas vandens kiekis. Kuo daugiau jo išgersite vakarėlio metu ir prieš miegą, tuo geriau jausitės ryte.
7. Toksinus iš organizmo šalina kefyras.
8. Kavos gerti nerekomenduoju, nes pavartojus alkoholio, kraujospūdis ir taip yra padidėjęs.
9. Geriausias vaistas nuo pagirių yra miegas, todėl ramiai ir ilgai miegokite. Kas iš to, kad atsikėlęs vis tiek būsite nedarbingas 🙁
Svarbu miegoti gerai išvėdintoje patalpoje, o geriausiai- su šiek tiek pradarytu langu.

Vis dėlto, jei nusprendėte, kad jums reikia vaistų, pirmiausia rinkitės tik kokybiškus preparatus. Tokie turėtų ne tik skaldyti alkoholį ir greitinti jo pasišalinimą iš organizmo, bet ir apsaugoti bei gerinti kepenų veiklą, pasižymėti antioksidacinėmis savybėmis. Pirmiausiai pasirūpinkite ne savo galvos skausmu, o kepenimis. Brangus, bet geras vaistas yra Metadoxil 500 tab. Jis greitina alkoholio metabolizmą, didina jo išsiskyrimą su šlapimu, todėl mažėja alkoholio kiekis kraujyje, trumpėja žalingas jo poveikis audiniams.

Alka-Prim ir Alka-Seltzer šnypšiančios tab. sumažins galvos skausmą, kaulų laužymą, bet į šiuos preparatus įeina salicilo rūgštis (aspirinas), kuri dirgina skrandį ir turi eilę nepageidaujamų reakcijų. Nors daugeliui – tai veiksminga priemonė pagirioms, vartokite atsargiai, nepiktnaudžiaukite. Ypač Aspirinas populiarus Amerikoje. Ten jo griebiamasi visais gyvenimo atvejais. Bet mes juk – ne amerikiečiai 🙂 Vis dėlto, viena kita šnypščianti tabletė pakenkti neturėtų 🙂

Apie maisto papildą Alkostop tab. nuomonės neturiu. Vaistinėse jis perkamas, bet manau, kad tik dėl skambaus pavadinimo.
Jo sudėtis: 20mg vitamino C, 100mg gintaro rūgšties ir sausas spanguolių ekstraktas. Bet įdomiausia, kas jo aprašyme yra parašyta: „šiek tiek mažinantis alkoholio vartojimo poveikį, skatinantis skrandžio bei kasos sulčių sekreciją ir gerinantis apetitą. Preparato poveikio būdas nevisiškai aiškus – manoma, kad jo veikliosios medžiagos skatina alkoholio ir jo toksiško metabolito acetaldehido metabolizmą bei jų šalinimą, todėl mažina nedidelės alkoholio koncentracijos poveikį. Antioksidantinis vitamino C poveikis sutrikus oksidacijos ir redukcijos pusiausvyrai, apsaugo ląstelės membranas nuo pažeidimų.
Veikliosios spanguolių ekstrakto medžiagos šiek tiek skatina skrandžio ir kasos sulčių sekreciją.

Man nepatinka, kai rašoma: „manoma”, „šiek tiek”,”poveikio būdas nevisiškai aiškus” ir pan. Mano manymu, tai yra visiškas niekas. Bet jei jis žmonėms padeda, aš jį parduodu, tik savo nuožiūra nesiūlau.

Kepenų apsaugai geras preparatas yra Essenciale forte kapsulės. Suvartokite dėžutę po daugiadienių išgertuvių, taip bent šiek tiek jas apsaugosite nuo neigiamų padarinių.

Pabaigai
Kiekvienas gydosi pagal tik jam žinomą receptą. Ir jeigu tai veikia – tai yra nuostabu! Todėl visiškai nenoriu primesti savo nuomonės.
Visur ir visada – svarbiausiai yra SAIKAS, o jei nepavyksta – tada lieka tik TEISINGAS PASIRINKIMAS.

Su artėjančiomis šventėmis!

Turite klausimų? Parašykite juos čia!