Gru 9, 2014 - Skaitytojams pageidaujant    0

Vaistinių tinklo privalumai ir trūkumai

VaistinėŠią temą panagrinėsiu vieno skaitytojo prašymu 🙂

Manau, kad tema tikrai turėtų būti aktuali daugeliui.
Šią temą suskirstysiu į dvi dalis. Viena būtų, kaip ir skaitytojas pasiūlė – tinklo privalumai ir trūkumai, o antra – skirtumai tarp vaistinių tinklų.
Taigi, nors ir kaip man nepatinka „tinklinės” vaistinės, jos turi nemažai privalumų klientams.Pirmiausia, jūs tikrai turite galimybę įsigyti vaistų ir medicinos priemonių pigiau. Taip pat prekių pasirinkimas bus žymiai įvairesnis. Neesant jūsų norimos prekės vaistinėj, jūs per trumpą laiko tarpą (1-2d.) ją gausite. Yra galimybė nevaikštant po visą miestą sužinoti, kurioje dar to tinklo vaistinėje yra reikalingi vaistai, nes bet kurioje vaistinės kompiuterinėje sistemoje yra visų esamų prekių informacija. Mes galime susiskambinti su kolegomis ir paprašyti rezervuoti jūsų pageidaujama prekę. Yra galimybė užsakyti prekes internetu ( taip bus žymiai pigiau).
Kompensuojamieji vaistai visada bus pigiau, negu vienišo, savarankiškai dirbančio savininko vaistinėje, todėl, kad tinklai išsireikalauja sau labai palankių kainų ir sąlygų, pirkdami milžiniškus kiekius daugybei vaistinių. Vieną ar kelias vaistines turintis žmogus niekada negaus tokių sąlygų. Nes ir čia vyksta užkulisiniai žaidimai 🙁

 

Trūkumai būtų tokie:
1. Kadangi pastoviai vyksta  daug akcijų ir išpardavimų, taip pat senjorų ir šiaip kokios nors laimės valandos, turėsite apsišarvuoti kantrybe, kad ramiai atstovėtumėte netrumpoje eilėje, nors jums reikia gal tik citramono ar anglies tablečių.
2. Dėl nelabai kokybiškų vaistinės darbuotojų darbo sąlygų, jie gali būti pikti, nedėmesingi, nelabai norintys veltis į diskusijas, nesišypsantys ir pilnai nesuteikiantys jums norimos informacijos (bet tikrai tai ne taisyklė, tiesiog taip gali nutikti).
3. Dėl darbuotojų atlyginimo, kurio dalį jis turi užsidirbti pats. Jūs galite nusipirkti labai brangių arba ne visai reikalingų vaistų, nes darbdavys, su slapto pirkėjo pagalba, pastoviai tikrina, kaip dirba jo darbuotojai. Ir vaistininkai „stengiasi” visais įmanomais būdais vykdyti valdžios valią 🙁
4. Tinklinėje vaistinėje visada jausitės kaip parduotuvėje, nes ten neliko nieko, kas primintų senąją tikrąją vaistinę. Nes ten net dėžučių išstatymai vyksta pagal planogramas ir vaistų firmų reikalavimus. Pvz., Coldrex turi būti tiek ir tiek dėžučių į ilgį, o tiek ir tiek – į plotį. Tada Otrivin turi būti tiek ir tiek dėžučių. Ir viskas tik tam, kad kiekvienas gamintojas užimtų kuo didesnį plotą lentynoje ir kuo labiau pirkėjui kristų į akis. Nežinau iš tikrųjų, ar čia trūkumas, bet mano nuomone, vaistinėje neturėtų taip būti vien dėl to, kad tai yra specifinė prekė ir ją reikia pirkti tik tada, kai reikia ir tokią, kokios reikia, o ne kokią akys pamato.

 

Dabar trumpai apie didžiuosius tinklus.
Visi jie įsigudrino prekiauti papildais, kurie supakuoti į dėžutes su jų firminiais logotipais. Nemanau, kad ten geri, kokybiški papildai. Jie skirti masinei prekybai, vidutines pajamas turintiems žmonėms. Aš jų nepirkčiau.
BENU vaistinė, buvusi ŠEIMOS, priklauso didmeninei TAMRO įmonei, kuri užsiima vaistų platinimu. Beje, kainos šiose vaistinėse yra pačios didžiausios.
EUROVAISTINĖS tnklai priklauso UAB Eurofarmacijai. Jie taip pat turi didmeninę vaistų prekybą.
CAMELIA vaistinių tinklas priklauso UAB Nemuno vaistinėms. Taip pat tarpusavyje su tinklais prekiauja didmena.
GINTARINĖ VAISTINĖ priklauso UAB Limedikai, kuri taip pat turi didmeninę prekybą.
NORFOS VAISTINĖ priklauso 50% Norfos tinklui ir 50% Limedikai.
Šiuose keturiuose tinkluose kainos yra panašios, tiek receptinių vaistų, tiek kompensuojamų, tiek papildų. Vieną mėnesį kažkas pigiau vienur, kitą mėnesį – kitur, bet finale nieko neprarasite. Ir kai pensininkai pradeda piktintis vienu tinklu pirkdami kitame tinkle, tai čia tik jų bruožas – amžinai bambėti ir būti nepatenkintiems, o mes, kai matome ant kompensuojamų čekių visas kitų tinklų vaistų kainas, tai tyliai širdyje nusišypsome, kad jie yra neteisūs. Bet pabandyk jiems pasakyti, kad tegul eina į tą tinklą, kur pigiau, tai atsako: „neturiu laiko, duokite greičiau, bet pas jus daugiau neisiu”. Bet, žiūrėk, prabėgo mėnesis, o jis ir vėl čia 🙂

 

SVARBIAUSIA, ką noriu jums priminti – eikite į tą vaistinę, kurios darbuotojais pasitikite, kurie jums skiria visą savo dėmesį, atsako į jums rūpimus klausimus, netgi jau žino jūsų ligas ir problemas. Nesiblaškykite, ieškodami pigiau. PIGIAU – tai dar nereiškia GERIAU!
GERIAU – tai profesionalus patarimas, kokybiškas ir jūsų susirgimui geriausias vaistas. Bet čia jau – kaip kam pasiseks 🙂

 

Turite klausimų? Parašykite juos čia!