Spa 28, 2014 - Vaistų apžvalgos    3

Aknė arba paprastieji spuogai

Spuogai

Photo by: Clay Junell

Aknė yra lėtinė, pasikartojanti, sunkiai pasiduodanti net medikamentiniam gydymui liga, todėl ir gydymas yra ilgalaikis. Reikia žinoti, kad kas pededa vienam, kitam gali pakenkti. Todėl gydymas dažniausiai yra individualus.
Vaistinėse aknės gydymui dažniausiai siūloma kompleksas kosmetinių priemonių – tonikai, pieneliai, valymo putos, kremai.

Vienas iš rimtesnių vaistų yra Aknefug-EL odos tirpalas, skirtas uždegiminių spuogų formų gydymui. Tai antibiotiko erytromycino preparatas, naudojamas 1-2 x per dieną, tačiau ne ilgiau 6 savaites. Kaina apie 40-45 lt.

Kitas preparatas – Acnofan kremas ( kaina apie 15 lt), saugus vartoti ilgą laiką, nes yra pagamintas iš natūralių medžiagų. Jo sudėtyje yra arbatmedžio eterinis aliejus, medetkos ir ramunėlės ekstraktai. Galima vartoti ir naktį. Arbatmedis yra stiprus antiseptikas, todėl kremas tikrai neblogai veikia, bet reikia turėti kantrybės ir naudoti jį taip, kaip rekomenduojama informaciniam lapelyje. Daugelis neturi kantrybės ir pasitepa tik tada, kai spuogas jau akis „bado„.

Atminkite, kad visos gydymui skirtos priemonės „mėgsta” tiksliai aprašytą naudojimą, ir jeigu vartojate pagal savo susikurtą metodą ar nuotaiką, tai nekaltinkite, kai tos priemonės taip neveikia, kaip norėtųsi:) Žinoma, kartais tikrai būna ir niekam tikusių reklaminių „stebuklų”.

Prie aknės atsiradimo priežasčių priskiriama genetinis paveldimumas, imuninės sistemos nusilpimas, stresas, kepenų, žarnyno veiklos sutrikimai, dėl kurių organizme kaupiasi toksinai. O susikaupę šalinasi ne tik per prakaito liaukas ir žarnyną, bet ir per odą.

Diskutuotina, bet labai tikėtina, kad aknė gali paūmėti vartojant pieniškus ir labai cukringus produktus, todėl norėdami padėti sau, galime sumažinti šių produktų naudojimą, jei turime odos problemų. Juk tai nieko nekainuoja, reikia tik valios:)

Vis dėlto, jei problema neduoda patogiai ir ramiai gyventi, rekomenduočiau pirma nueiti pas odos gydytoją, nei taškytis pinigais vaistinėje. Gal jums išrašys receptą tepalo pagaminimui pagal individualią receptūrą ( girdėjau, kad tie tepalai, pagaminti vaistinėje, yra tikrai efektyvūs).

Taip pat galite apsilankyti pas kosmetologą. Jums išvalys užsiteršusią odą, uždės gydančią kaukę, gal net ir ne vieną. Gal užteks nueiti vieną kartą į mėnesį, gal rečiau, bet tai tikrai naudingas žingsnis. Ir nesvarbu, ar jūs vyras, ar moteris:), nes tai yra ne kosmetinė, o gydomoji procedūra!

Viso komentarų: 3

  • Trumpas, aiškiai aprašytas straipsnis.
    Ačiū.

    • Beje, dar norėčiau nuomonės dėl tepaliuko.

      O kaip tas pats cinko oksido tepalas? Ar efektingas jis?

      • Jeigu jums padeda, tai galite naudoti, nes kiekvienas žmogus atranda sau geriausiai tinkamą priemonę. Cinkas turėtų džiovinti spuogelius. Juo geriau gal būtų tepti nakčiai, o ryte nusivalyti toniku ar nusiprausti ir tada naudoti kokį kosmetinį kremą (atsitaikius pagal odą). Tikrai verta nueiti pas kosmetologą dar ir dėlto, kad jie pas save turi įvairių kremų didelėse pakuotėse ir jums pabandymui gali įdėti nedidelį kiekį pagal jūsų odos tipą. Dėl efektyvumo (cinko tepalo) negaliu garantuoti, bet kadangi jis nėra labai brangus, galima bandyti:)

Turite klausimų? Parašykite juos čia!