Lap 3, 2014 - Vaistų apžvalgos    2

Amžiaus problema

Formos

Tobulas kūnas, gundančios formos, tobulas charakteris, plastiški judesiai, šarmingas žmogus, tobula asmenybė…

Pakalbėkime šiandien tik apie tobulą kūną. Bet iš vaistininko pozicijų. Šiandien siūloma begalė maisto papildų lieknėjimui. Tokia begalė, kad mes net ne visus turime vaistinėse. Na gal per visus tinklus susidarytų solidus sąrašas, bet abejoju, nes kur dar interneto platybės ir turgaus prekeiviai 🙂

Turiu jus nuliūdinti, kad nei vieno siūlomo preparato nepabandžiau ant savęs, nes neturiu tokių problemų (bent jau šiai dienai 🙂 ), bet tikrai turiu nemažą mane supančių žmonių ratą, kuriems tai aktualu ir mes visi kartu vis eksperimentuojame ir bandome surasti tą mažą stebuklą, kuris suteiktų taip trokštamą efektą. Deja, jo nėra 🙁

Liūdniausia tai, kad preparatų tikrai yra daug, bet efektingo nei vieno. Jei jūs žinote, tai parašykite. Man bus įdomu sužinoti tokią džiugią naujieną.

Prieš keletą metų vaistinėse prekiavome vaistu (ne papildu), kuris mažina kūno svorį (Sibutraminas arba Reductil). Jį gydytojai rekomendavo tik sveikatos problemų dėl nutukimo turintiems žmonėms. Dėl jo ryšio su širdies ir kraujagyslių sutrikimais ir insultais jis buvo pašalintas iš rinkos. Beje, jį naudojo vienas iš mano artimų žmonių rato. Poveikis – nulinis. Bet gal iš vieno mėnesio laikotarpio nebuvo ką spręsti? Kaina buvo nemaža, viršijo 100 lt. Ir tai buvo vienas iš nedaugelio vaistų.

Šiai dienai pasiūla yra milžiniška, kainos – didelės, poveikio – nėra 🙁
Įdomiausia, kad pilni laikraščiai ir žurnalai žymių žmonių pasakojimų, kaip jiems padėjo vienas ar kitas papildas svorio mažinimui. Bet tai juk akivaizdus melas. Kiekvienas save gerbiantis gamintojas, suprasdamas, kad jis šiek tiek „apgaudinėja“ skaitytoją, maisto papildo aprašyme būtinai pamini, kad BŪTINA reguliuoti savo valgiaraštį ir užsiimti fizinine kultūra, sveiko gyvenimo propagavimu ir pan.

mityba

Bet gal TO TIK ir pakanka?! Jei turi valios ir sugebi save kontroliuoti prie stalo, o dar prisiversti kažkiek pasportuoti kasdieną, tai gal tie papildai VISIŠKAI nereikalingi? Nes logiškai mąstant, tai jei sportuosi ir nekimši visko, kas po ranka pasitaiko, tai papildomi kilogramai neaugs?

Man atrodo, kad visi perkantys šiuos papildus labai tikisi stebuklo. Nepykite, bet visi šie pirkėjai man atrodo šiek tiek tinginiai ir naivuoliai, galvojantys, kad kažkokia tabletė juos pavers tobulų linijų gražuoliukais. Jie galvoja, kad išgers piliulę ir jų visas gyvenimas pasikeis, kaip ir jų formos!

Bet jūs paskaitykite, kokia tų papildų sudėtis.

Vienametės paprikos, kininiai arbatmedžiai, chromas, skaidulos arba medžiagų apykaitą skatinantys produktai, kainuojantys nuo 50 lt vienam mėn. ir siekiantys ne vieną šimtinę.

dietos

Mielieji, susiimkite, patikėkite, kad jūs galite dėl savęs žymiai daugiau, susireguliuokite mitybą, nekimškite kasdien greito maisto, skirkite bent 30 min. kasdien fiziniams pratimams ir jokių liekninačių piliulių jums tirai nereikės 🙂

Viso komentarų: 2

  • O kaip dėl maisto papildų, kuriuos naudoja sportininkai? Pvz. L-carnitine? jis pagal aprašymą irgi blokuoja riebalus ir t.t. Ar jis padeda greičiau mes svorį sportuojant, ar ir be jo svoris taip pat kristų?

    • Žinau, kad sportininkai naudoja maisto papildus su L-karnitinu, bet aš neturiu informacijos, kad jis daro įtaką svorio metimui. Vaistinėse parsiduoda keli papildai su šia medžiaga, bet į tuos papildus įeina ir kitų medžiagų. L-karnitinas dalyvauja energijos gamybos procesuose, naudojamas kaip energijos šaltinis, taip pat jis reikalingas raumenims. Bet žmogaus organizmas pats sugeba sintetinti iš amino rūgščių, todėl kyla klausimas, ar jums jo reikia papildomai. Žinoma, galima bandyti eksperimentuoti ir pačiam įsitikinti, kokį poveikį jis duos. Kitas klausimas, ar jūs sportuojat dėl papildomų kilogramų atsikratymo, ar dėl geros formos ir savijautos. Jei sportuojate, kilogramai sparčiai nesumažės, nes didės raumenų masė ir svarstyklės rodys papildomus kg:). Bet bendras vaizdas gerės:). Jei atvirai, manau, kad jei organizmas lengvai pasiduoda riebalų mažinimui, tai jam nereikės ir karnitino. Bet jei su svoriu kovot sunku, tai jis jūsų problemos neišspręs:(

Turite klausimų? Parašykite juos čia!